W momencie kiedy piszę te słowa podkast AntyGaming Talk Show przekroczył już 50 odcinków. Spotykamy się co tydzień przy mikrofonach i nagrywamy ponad godzinną audycję. Siłą rzeczy przez ten czas powstały różne żarty, memy , sformułowania które przewijają się przez kolejne odcinki i niejako tworzą też tożsamość programu. Na prośbę nowych odbiorców zdecydowaliśmy się zebrać różne takie rzeczy w jedno miejsce, bo zawsze jest ktoś dla którego któryś odcinek jest pierwszy. Lista będzie na bieżąco aktualizowana. Kolejność dowolna jak się przypomni.


 

Toplista – stały element każdego odcinka w którym Andrzej analizuje spadki i wzrosty popularności konkretnych tytułów na Steamie. Powstała po tym jak Vulpi stwierdził, że Warframe to jakaś gra w którą i tak nikt nie gra, a Andrzej musiał mu koniecznie udowodnić, że się myli. Od tamtego czasu w każdym odcinku informował Vulpiego na którym miejscu listy najpopularniejszych gier na Steamie się on znajduje. A potem pomysł ewoluował do pełnej toplisty

Toplista Twitch – Cyprian wymyślił, że powinna być także toplista najpopularniejszych gier z Twitcha argumentując, że przecież na Steamie nie ma wszystkich popularnych gier. Listva stwierdził, że to bez sensu bo fakt, że tytuł jest wysoko na liście na Twitchu nie oznacza, że jest popularny wśród graczy. Stwierdzenia Listvy zdały się na nic.

Dark Souls – ulubiona gra Andrzeja w którą gra co tydzień na swoim Switchu. Stwierdził kiedyś, że przenośne Dark Souls to już wszystko co mu potrzebne w gamingu.

Tetris 99 – Nowa ulubiona gra Andrzeja. Twierdzi on, że to jest najlepszy battle royale jaki kiedykolwiek powstał.

Pokemony – jedyna seria gier, którą lubią wszyscy redaktorzy podkastu i mogą o niej gadać godzinami całkowicie zaniedbując inne tematy. Przy okazji premiery każdej odsłony częstotliwość podkastów o pokemonach drastycznie się zwiększa.

Fallout 76 – nieskończone źródło newsów. W najgorętszym okresie tematy związane z tym co w tej grze nie działa skutecznie potrafiły zajmować połowę objętości prawie każdego odcinka.

„EA powinno przestać istnieć” – padające w każdym odcinku hasło. Mocno powiązane ze sformułowaniem EA jest jedyną firmą na której turnieju miała miejsce strzelanina”Autorzy podkastu nigdy nie doszukali się jakichkolwiek zalet istnienia Electronic Arts, zatem uznali ją za zbędną i wymagająca natychmiastowej anihilacji.

Nintendo – odwieczny wróg autorów, który powoduje, że ich ulubione gry muszą być odpalane w prymitywnym środowisku zrobionym przez firmę, która nie ma bladego pojęcia jak wygląda np. działający online albo gniazdo mikrofonowe.

Komentowanie podkastu pod cudzymi filmami – autorzy doszli do wniosku, że komentowanie kolejnych odcinków podkastu w sekcji komentarzy pod publikacją jest zbyt mainstreamowe i w żadnym stopniu nie przyczynia się do rozwoju mediów gamingowych w Polsce. Dlatego w każdym odcinku apelują aby komentarze do podkastu zostawiać pod losowymi filmami na YT. Dotychczas działa bez zarzutu.

Portal zaczynający się na „P” a kończący na „PE.PL” – początkowo Cyprian, jako redaktor prowadzący podkastu, używał tego portalu jako głównego źródła newsów za co potem był wielokrotnie strofowany. Obecnie coraz mniejsza liczba newsów jest cytowana z PPE.

Skala rybna – skala oceniania gier wynaleziona przez Andrzeja stojąca w opozycji do klasycznych skali liczbowych czy procentowych. Uwzględnia ocenianie gier poprzez popularne ryby słodko i słonowodne. Im więcej dobrej jakości ryb zdobyła gra tym lepiej została oceniona. Do jej zrozumienia wymagana jest podstawowa wiedza nt. wodnej fauny.

Furry – obiekt badań socjologicznych autorów. Tajemnicza grupa fanatyków pozostająca nieco poza ich polem zrozumienia.

Konwenty –  wydarzenia kulturalne skupiające fanów konkretnego rodzaju twórczości w kulturze. Wydarzenia na które autorzy już nie jeżdżą, bo kiedyś jeździli ale im się znudziło. Pomimo tego regularnie do nich nawiązują podkreślając, że już na nich nie bywają. Jedynym wyjątkiem jest Pyrkon.

Ulubiony portal o konwentach – portal Konwenty Południowe który prowadzi kalendarz wydarzeń konwentowych i informuje o nowościach z tej branży.

„Mniej niż 200 osób” – miara liczby uczestników wydarzenia. Pierwszy raz użyta w relacji z konwentu Funcon. Używana aby nie określać w sposób dosadny, że prawie nikt nie przyszedł.

13 posterunek a.k.a „trzynasty” – bardzo duży obóz na Woodstocku w którym co roku mieszkają Listwa i Andrzej i zachwalają jak to jest doskonale mieć prąd i kuchenkę. Stoi w opozycji do w/w konwentów jako przykład czegoś fajnego. Na trzynastym dzieją się różne dziwne rzeczy.

Historia o załupku – Anegdota Andrzeja opowiadająca historię dziejącą się na Woodstocku 2018 a.k.a Pol’and’Rock 2018 której miejscem akcji jest w/w obóz. Niecytowalna, musicie sami znaleźć odcinek w którym jest opowiadana.

Turbolewactwo – Arcywróg ekipy w którym upatrują oni przyczyny problemów twórców w Internecie. W wielu odcinkach pełnią rolę antagonisty który planuje zburzyć obecny porządek świata wprowadzając dużo utrudnień w imię walki o to, żeby innym nie było smutno. Przedstawiani w podkaście jako ułomni ludzie o skrajnie lewicowych poglądach.

Komuniści – najgorszy przypadek turbolewactwa (patrz wyżej).

Wenezuela – przedmiot zainteresowania Andrzeja, który zaczął regularnie dostarczać informacji nt. sytuacji politycznej w tym kraju. Później Wenezuela stała się wielokrotnie przytaczanym przykładem tego, jak będzie wyglądał kraj kiedy władzę przejmą komuniści i turbolewacy (patrz wyżej).

Yes cannons slow market(pol. „tak działa wolny rynek”) dewiza i częsty wniosek płynący z rozważań na temat kondycji rynku gier komputerowych na świecie.

Kawał o człowieku ze śrubką w pępku – kawał, który w #16 odcinku opowiedział Andrzej. Bardzo śmieszny.

Redaktorzy gamingowi – grupa uznana przez autorów za niegodną pisania o grach, gdyż nie posiadają stosownej wiedzy jak i umiejętności. Wielokrotnie brak kompetencji tej grupy społecznej był demaskowany na łamach audycji. Najgorsi są ci zagraniczni, bo sympatyzują z turbolewactwem (patrz wyżej). Nazwanie kogoś „redaktorem gamingowym” jest jednoznacznie z uznaniem go analfabetą i troglodytą. Jest to gorsza obelga niż wyzwanie od komunisty.

 


Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że podkast ma charakter satyryczny i nie warto wszystkiego brać na poważnie. Z drugiej strony satyra powstaje jako komentarz do codziennego życia, także…

 

Comments

comments